2.5.10

Mai - ilu tekitab ilu juurdeNeed inglid sobivad hästi maikuuga. Eks ju? Kevadega. Rõõmutundega, mida tärkamine ja kevadevalgus toovad.

Oma vaikse lustakusega annavad need inglikesed jõudu ja lootust.
Nende inglipostkaartide (1990. a) autor on Eesti kunstnik Maarja Vannas.

Maarja Vannas (1945) on ERKI 1973. aastal raamatugraafikuna lõpetanud kunstnik, kes on illustreerinud nii laste kui ka täiskasvanute raamatuid, näiteks on ta lisaks paljudele muinasjuturaamatutele ka Toomas Pauli raamatu "Põuapäikese paistel" illustraator. Alates 1997. aastast on ta osalenud kõikidel Eesti suurematel lasteraamatute originaalillustratsioonide näitustel, nagu H. Chr. Anderseni sünniaastapäevale pühendatud näitusel “Kõige uskumatum” (2005 Tallinnas), rahvusvahelisel Tallinna I ja II illustratsioonitriennaalil “Pildi jõud” (2004, 2006), näitusel seoses Fr. R. Kreutzwaldi sünniaastapäevaga (2008 Tallinnas) ja Eesti Lastekirjanduse Keskuses illustraatorite kevadnäitusel 2009.

Kunstnik arvab, et illustratsioonides peab olema positiivne sõnum. "Pildiliselt ka, ma tahaks teha ilusaid pilte. Miks me peaksime rõhutama inetust. Inetus tekitab omakorda inetust. Kole koledust. See on hästi lihtne jutt, aga ma usun, et ilu tekitab ilu juurde." (Nädaline)

Maarja Vannase pilte eesti muinasjuttudele näeb siin.

Postkaardid minu kogust.

No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails