8.8.14

Ingel, kes jutustab loo filantroobist


See ingel on valmistatud Indias Vicente Ferreri Fondi jaoks, nagu ütleb ka silt tema küljes. Juba üle poole aasta on see india noorte käsitöö kaunistanud mu kodu sõbralt saadud jõulukingitusena. Fotodele ei ole ta tahtnud hästi jääda, sest ta läige on pildistajale alailma probleeme tekitanud, aga olgu pealegi, natuke saab tema olemusest siit aimu. Need, kes on selliseid ingleid endale ostnud, on toetanud nimetatud fondi kaudu India vaeseid.

Vicente Ferrer Moncho (9. apr 1920 - 19. juuni 2009) oli üks neid inimesi, kelle jaoks on südamelähedased kolmanda maailma mured. Barcelonast pärit noormees hakkas tegutsema põhiliselt Lõuna-Indias, kus oli alates 1952. aastast jesuiidi misjonär. Tema tööd on tunnustanud ka Indira Gandhi.

1970. a loobus Vicente Ferreri jesuiitlusest ja abiellus inglise ajakirjaniku Anne Perryga (pärast tema surma juhib tema poolt 1969. a loodud abistamisfondi tema lesk). Oma fondile pühendas ta üle 40 aasta oma elust, aidates rajada haiglaid, aidsikliinikuid, koole, raamatukogusid ja kõike muud eluks vajalikku põhiliselt Anantapuri piirkonnas. 2010. aastal oli Vicente Ferreri Fond esitatud Nobeli rahupreemia saamiseks. Praegu kannab Vicente Ferreri Fond hoolt humanitaarprojektide elluviimise eest Andra Pradeshis, aidates enam kui 2,5 miljonit vaest inimest.
Vicente Ferreri Fondi veebileht inglise keeles.

Vicente Ferrer's Quotations:

“I’ve declared war on pain and suffering and I’ve signed a commitment to peace: to contribute to unity between nations and people.”

“I’ve found the greatest richness in the most extreme poverty, in the most naked humanity.”

“Education is the first step of development, the means needed to transform society and free it from ignorance.”

“Misery and suffering are not meant to be understood, but to be solved.”

“I’m quite sure that no good deed is lost in this world. In some place, it will remain forever.”

“The West has an apocalyptic responsibility. The Governments must realise that it’s up to them to carry out heroic acts and make very brave political decisions to solve the problem of poverty.”

“Why do I need to search for the truth if any good deed in favour of others in itself contains every philosophy, every religion, the whole universe and God himself?”

 
“History is a process of millions of years in which society aspires to become itself in humanity.”

“Life’s adventure consists in being present in the History, be it small or big, of Humanity.”

“Should we wait for the salvation of humanity to come from the hands of governments and the major international institutions? It’s true that they have an important part of responsibility, but, increasingly, we should accept our own.”

Aitäh, Albert!
Gracias, Albert! http://txtcarmina.blogspot.com/

1 comment:

Related Posts with Thumbnails